Haber

Abdullah Eren, YTB Başkanlığına yeniden atandı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na (YTB) yeniden atanan Abdullah Eren, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a atanmasından dolayı teşekkürlerini ileterek, çalışmaların vatandaş ve yurtdışındaki soydaş akrabalar kesintisiz olarak devam edecektir.

Eren, mesajında ​​şu ifadelere yer verdi: “@yurtdisiturkler’in ilkeleriyle yeniden Başkan olarak atanmam vesilesiyle, Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan’a şükranlarımı sunuyorum. Bakanımız Sn. @MehmetNuriErsoy liderliğinde #TürkiyeAsrında nerede vatandaşımız, kardeşimiz varsa orada olacağız inşallah!”

ABDULLAH EREN KİMDİR?

Abdullah Eren 1984 – İstanbul doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü; Ayrıca Londra-Westminster Üniversitesi’nden Diplomatik Çalışmalar alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Özel sektörde çeşitli üst düzey görevler üstlenen Abdullah Eren, Başbakanlık Genelkurmay Başkan Yardımcılığı ve Başbakan Danışmanlığı görevlerinin ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görev yaptı.

27 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına Abdullah Eren atanmıştır.
YTB ​​Başkanlığı görevini yerine getirmek için tanınan sürenin ardından sayıları 7 milyona ulaşan Türk vatandaşlarının diasporasından; Balkanlar’dan Orta Asya, Kafkaslar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya kadar uzanan geniş bir havzaya yayılmış, Osmanlı kalıntılarının da içinde bulunduğu soydaş ve akraba topluluklar ile Türkiye’den gelen uluslararası öğrencilere yönelik çalışmaların yürütülmesine öncülük etmiştir. tüm dünya Türkiye’de okuyor.

Sivil toplum faaliyetleri ile yakından ilgilenen Eren, Balkanlar üzerine çalışan birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler üstlenmiştir.

11.08.2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı görevine atanan Abdullah Eren, iyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu