Haber

Ayşe’nin Kına Gecesi Rüyası Gerçek Oldu

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Burdur Türkiye’de Down sendromlu olarak yaşayan 20 yaşındaki Ayşe Efek’in rüyası kına gecesi için gerçek oldu. Kınası yakılan Ayşe, gece boyunca sevenleriyle doyasıya eğlendi. Kızı için temsili bir kına gecesi düzenleyen anne Perihan Türkay, “Down sendromlu bir çocuk yetiştirmek bir ayrıcalık. Mutluyum, gururluyum, içim rahatladı, doymadım, sevindik.”

Burdur’da yaşayan ve kına gecesi hayalleri kuran 20 yaşındaki Ayşe Efek için temsili kına gecesi düzenlendi. Kına gecesinde Ayşe Efek ve annesi mutlu anlar yaşarken, mahalle komşuları ve akrabaları Ayşe ve annesini yalnız bırakmadı. Ayşe’ye kına gecesinde okuldan arkadaşı Down sendromlu Kemal Mert Morsümbül eşlik etti. Ayşe, gelinlik giyerek Kemal Mert ile birlikte oyunlar oynadı, katılımcılarla halay çekti. Rengarenk manzaraların ortaya çıktığı gecede Ayşe’nin ellerine kına yakıldı.

“Kızım Yanımda Kalmayacak”

20 yaşındaki Down sendromlu Ayşe Efek’in annesi Perihan Türkay, şunları söyledi;

“Down sendromlu bir çocuk yetiştirmek ayrıcalıktır. Mutluyum, gururluyum, içim rahatlıyor, kendime acımıyorum, mutluyuz. Kızım kına gecesini çok istiyordu. akraba düğünlerinde hep ‘Anne ben ne zaman gelinlik giyeceğim ben de istiyorum’ derdi.Bugünün eğlencesi onun.Onun isteği üzerine yaptık.Destek olan,gelen,arayan herkese çok teşekkür ederim. sordu, gelemedi.”

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu