Haber

Bir açıklama daha! Fenerbahçe’den deplasman yasağına zehir zemberek paylaşım

FenerbahçeKulüp, Kayserispor ile deplasmanda oynanacak maça taraftarın gelmemesine ilişkin bir açıklama daha yaptı.

Sarı-Lacivertliler resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, ” Fenerbahçe SporKulüp olarak bu büyük hatadan “her şeye rağmen” geri adım atmak istiyor, hukukun üstünlüğüne inanarak Kayseri Nöbetçi İdare Mahkemesi’ne yürütmenin durdurulması için başvurduğumuzu ve Tüm yetkili mercileri göreve çağırdık” denildi.

Açıklama şu şekilde:

“BU KARAR FENERBAHÇE’YE DEĞİL TÜRK FUTBOLUNA VERİLMİŞ BİR UTANÇTIR”

“4 Mart 2023 tarihinde Yukatel Kayserispor ile oynayacağımız maç öncesinde İl Spor Güvenlik Kurulu, ev sahibi takımın talebi üzerine keyfi olarak yurt dışına çıkma yasağı kararı aldı. Yıllardır nedense sürekli olarak Fenerbahçe üzerinden yaşanan hukuksuzluklar zincirine yeni bir boyut kazandırmış, bir halka daha eklenmiştir.

  • tek taraflı
  • Akıl ve mantıktan uzak
  • adaletten yoksun
  • Sportif vicdanları yaralamak
  • Rekabette eşitlik ilkesine aykırı
  • Sporun ve ötekileştirmenin birleştirici ruhuna aykırı
  • Tüm yönleriyle ve yönleriyle sorgulanması gereken bir karardır.

“KAYSERİSPOR İSTİHBARAT BİLGİLERİNİ NASIL ELDE ETMİŞTİR?”

Yukatel Kayserispor, 28 Şubat 2023 tarihinde saat 18.09’da yaptığı açıklamada, kendilerine ulaşan ve güvenlik sorunu oluşturabilecek mesajları belirterek İl Spor Güvenlik Kurulu’na başvurduğunu belirtti.

Bu uygulama sonucunda İl Spor Güvenlik Kurulu aldığı tek taraflı kararla taraftarlarımıza seyahat yasağı getireceğini duyurdu.

Yukatel Kayserispor, Fenerbahçe taraftarına olası kötü muameleleri ifşa ettiği bu istihbarat bilgisini kimden ve nasıl elde etti?

Yukatel Kayserispor’un devletimizin istihbarat birimlerinden bağımsız hareket ettiği başka bir yapı mı var?

Yukatel Kayserispor’un tamamen içi boş tezlere başvurması sonucunda İl Spor Güvenlik Kurulu’nun deplasman yasağı uygulaması ‘ilgili kurum tarafından ‘alınmış’ bir karar mı?’ ve “Son günlerde gerginleşen toplumumuzu bilerek ve isteyerek esnetmek için atılan bir adım mı?” soruları gündeme getiriyor.

Bu karar, birlik ve beraberlik içinde yaralarımızı sarmaya çalıştığımız bu günlerde, kurumlar ve toplumlar arasında daha fazla ayrışmaya neden olacaktır.

Bu karar yolunda atılan adımlar sadece kulübümüze değil Türk futbolunun adına da verilmiş bir zarardır.

Paradoks şu ki; Takımımızın AEK Larnaca ile oynadığı maçta Kıbrıs Rum Kesimi’nde yerlerini alan taraftarlarımız, hem ülkemizi hem de takımımızı temsil ederek formamızı ve bayrağımızı dalgalandırdılar ve sorunsuz bir şekilde ülkemize döndüler.”

“FENERBAHÇE TARAFTARLARINI HATA YAPARKEN KİMSENİN ÇARAMASI DEĞİL”

“Fenerbahçe taraftarlarına potansiyel suç işleyenler muamelesi yapmak kimsenin hakkı ve haddi değildir.

Spor Toto Muhteşem Lig’in 5. haftasında evimizde oynadığımız maçta Yukatel Kayserispor taraftarı stadımıza gelirken bu karar adalet ve rekabet eşitliği ilkesiyle hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu büyük hatadan bir kez daha geri adım atmak istiyor, “her şeye rağmen” hukukun üstünlüğüne inanarak, Kayseri Nöbetçi İdare Mahkemesi’ne yürütmenin durdurulması için başvurduğumuzu duyuruyoruz. Bu kararı aldık ve yetkili tüm mercileri göreve çağırdık.”

Halkın bilgisine sunuyoruz.

Sürekli Fenerbahçe’yi ötekileştiren, hedef haline getiren bilinçsiz karar ve hamlelerinizden vazgeçin!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu