Haber

BJK egoların tatmin edildiği bir yer değil

Beşiktaş kötü bir dönemden geçiyor. Böyle kötü zamanlarda kazanılan galibiyetler son derece değerlidir. Antalya’da hem kötü futbol vardı hem de sürekli Beşiktaş’a çalışan bir hakem vardı.

Bu yazının amacı maçı analiz etmek değildir. Ancak şunu belirtmek isterim: Hem ilk yarıda Salih’in vurulması, hem de ikinci yarıda Necip’in vurulması penaltıydı. Bu penaltılar verilseydi Beşiktaş muhtemelen maçtan 3 puanla ayrılırdı.

Ama futbolun tanrıları buna bile tahammül edemiyor…

Gelelim asıl konumuza…

(Resim TRTspor’dan alınmıştır.)

Burak Yılmaz maç sonrası yaptığı açıklamada, Tayfur ile tartıştığı için Eric Bailley’i oyundan çıkardığını söyledi.

Tam bir acemi teknik müdür yardımcısı tavrı…

Burak Yılmaz, teknik menajerin görevi takımındaki oyuncuları sorunsuz ve uyumlu bir durumda tutmaktır. Bu uyumu sağlayamıyorsanız bu sizin hatanızdır.

Benim ülkeme kimse gelip oyuncularıma böyle davranamaz diyorsunuz. Eric Bailley başka bir takımın oyuncusu mu? O sizin de oyuncunuz değil mi?

“Benim için ne 3 puan ne de galibiyet önemli” diyorsunuz. Bir teknik menajerin görevi her koşulda üç puan için sahaya çıkıp maçı kazanmaktır. Teknik direktörlük pozisyonu egonuzu tatmin edecek bir yer değil. Beşiktaş’ın çıkarları sizin egonuzdan daha değerlidir.

Konuşmanın ortasında Beşiktaş efsanelerinden bahsetmeye çalışıyorsunuz. ‘Kanal kanal dolaşan büyüklerimiz var’ diyerek Beşiktaş’ın efsanelerini zan altında bırakmaya çalışıyorsunuz. Beşiktaş’ın yaşayan en büyük efsanesi İstek Çalımbay’ı ateşe atmaya çalışıyorsunuz.

Bakın Burak abi İstek Çalımbay futbola Beşiktaş’ta başladı ve futbolu Beşiktaş’ta bıraktı. Para açgözlülüğü nedeniyle başka bir kulübe gitmeyi bile düşünmedi. Beşiktaş efsanelerinden bahsederken sekiz kez yutkun, bir kez konuş!

Beşiktaş formasının kutsallığından bahsederek kışkırtıyorsunuz. Ne kadar çabalarsanız çabalayın Beşiktaş camiasının algısını değiştiremezsiniz. Bu taraftarın neden yıllardır ’emek hırsızı’ diye bağırdığını düşünün; Beşiktaş ceza sahasında GS forması giyerken kendinizi yere atarak kazandığınız penaltı hala hafızalarımızda…

Sayın Ahmet Işık Çebi,

Dört yıllık yönetiminiz boyunca 6 teknik yöneticiyi görevlendirdiniz. Sergen ve Şenol Güneş’in yanı sıra Valerien Ismael ve Lider Karaveli gibi tecrübesiz antrenörlerin yanına Burak Yılmaz’ı da eklediniz. Yaptığınız transferler ortada…

O kadar çok hata yaptın ki, yazmaya kalksak ciltler dolusu kitap olur. Ayrılışınız yakın.

En azından gitmeden önce gerekeni yapın ve Burak Yılmaz’ı derhal görevden alın.

instagram

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar tamamen yazarların orijinal fikirleri olup, Onedio’nun yayın politikalarını yansıtmayabilir. ©Onedio

golyakahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu