Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Barış Yarkadaş’ın mesleği bırakmasını doğru bulmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Başarılarımdan birinin bir gazetecinin meslek hayatına mal olmasını doğru bulmuyorum. Barış Yarkadaş, daha önceki dönemde milletvekilliğinde birlikte görev yaptığım bir arkadaşımdır. Her ne kadar önde olsa da” dedi. Geçmişte benim hakkımda gazetecilik sınırlarını aşan yorumlar yaptığım için geçmişten gelen bir kırgınlık hissediyorum.” “Ben delegelerimize ve kamuoyuna bunu taşımayacağıma dair söz verdim. Sözümdür. Barış Yarkadaş’ın kararını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum, bu konuyla ilgili yarın kendisini arayacağım” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kongre öncesi katıldığı bir televizyon programında “Özgür Özel CHP Genel Başkanı olursa mesleği bırakacağım” diyen gazeteci Barış Yarkadaş hakkında bu akşam sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Özel’in yaptığı açıklama şu şekilde:

“Benim elde ettiğim bir başarının bir gazetecinin meslek hayatına mal olmasını doğru bulmuyorum. Barış Yarkadaş, geçmişte birlikte parlamentoda görev yaptığım bir arkadaşımdır. Her ne kadar geçmişte bana karşı olsa da, şu şekilde yorumlarda bulunsaydı; Gazeteciliğin kapsamı dışında kalan olaylar nedeniyle delegelerimize ve kamuoyuna geçmişe dair hiçbir kırgınlık taşımayacağıma dair söz verdim.” “Söz verdim. Sözüm sözümdür. Bence Barış Yarkadaş kararını tekrar değerlendirmeli, bu konuyla ilgili yarın kendisini arayacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu