Ekonomi

Citi, Sunstone Hotel hisse hedefini 11,50 dolara yükseltti, nötr duruşunu koruyor

Pazartesi günü Citi, New York Borsası’nda NYSE:SHO kodu ile işlem gören Sunstone Hotel Investors için değerleme modelini güncelleyerek fiyat hedefini yükseltti. Firmanın otel yatırım şirketi hisseleri için hedefi bir önceki 10,00$’dan 11,50$’a yükselirken, analist hisse senedi için Nötr notunu korudu.

Ayarlama, Sunstone Hotel Investors’ın son dördüncü çeyrek 2023 sonuçlarını ve revize edilmiş operasyonel varsayımları takip ediyor. Yeni hedef, şirketin tarihsel ortalamalarıyla tutarlı olarak, 2024’te beklenen FAVÖK’ün 12 katına dayanıyor. Güncelleme ayrıca Boston Park Plaza varlığının satışından sonra sermaye dağılımındaki değişiklikleri de yansıtmaktadır.

Fiyat hedefi değişikliğine ek olarak Citi, Sunstone Hotel Investors için çekirdek Operasyonlardan Elde Edilen Fon (FFO) tahminlerini de revize etti. İlk çeyrek 2024 çekirdek FFO tahmini 0,17 dolardan 0,18 dolara yükseltildi. Ayrıca, 2024 yılının tamamı için çekirdek FFO tahmini, önceki 0,77 $ tahmininden 0,84 $ ‘a yükseltildi.

Revize edilen tahminler ve fiyat hedefi, Sunstone’un finansallarının ve piyasa konumunun ayrıntılı bir analizini yansıtmaktadır. Boston Park Plaza varlığının satışı, güncellenen değerlendirmelerde önemli bir faktör oldu ve şirketin sermaye stratejisinde bir değişikliğe işaret etti.

Yatırımcılar ve piyasa gözlemcileri, Sunstone Hotel Investors’ın performansını ve potansiyelini değerlendirirken bu güncellenmiş rakamları göz önünde bulundurabilirler. Yeni hisse fiyatı hedefi olan 11,50 $, Citi’nin finansal modellemesi ve sektör karşılaştırmaları merceğinden şirketin değerlemesine bir bakış sunuyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu