Haber

Çorum FK Teknik Direktörü Tahsin Tam: Sadece mağlubiyetteki hakem kararlarını eleştirmemeliyiz

Çorum FK Teknik Direktörü Tahsin Tam, Ankara Keçiörengücü karşılaşmasının ardından mağlubiyette sadece hakem kararlarının eleştirilmemesi gerektiğini belirterek, “Kendi hatalarımızı da görmeliyiz” dedi.

Trendyol 1. Lig’in 11. haftasında Çorum FK, evinde Ankara Keçiörengücü’ne 3-2 yenildi. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Çorum FK Teknik Direktörü Tahsin Tam, iyi başlamadıkları maçta 2-0 öne geçerek oyunun kontrolünü ele aldıklarını söyledi. İkinci yarının farklı bir maç olduğuna dikkat çeken Tam, “Alınan yanlış kararların maçın önüne geçtiğini düşünüyorum. Bizim için üzücü oldu. O anda tepki vermemiz ve soğukkanlılığımızı korumamız gerekiyordu. Baktığımızda Yediğimiz gollerde kontraya yakalanacağımız pozisyonlar değildi. Takım olarak kendi yarı sahamızdaydık. Sayısal bir eksikliğimiz yoktu.” “Çok pozisyon vermeden 3-2 kaybettik. Böyle olmaması gerekirdi. Hakem kararları vs gibi bir sürü bahane üretilebilir ama 2-0’dan 3-2’ye dönerse, Maç bana yazıldı” dedi.

Taraftarın istifa davetiyle ilgili soruya yanıt veren Tam, “Onunla ilgili değerlendirmeyi yönetim kurulu yapıyor. Biz bu takım için bugüne kadar gerekli mücadeleyi verdik. Bunlar profesyonel hayatta olabilecek şeyler. Gerekli değerlendirmeyi yapıyoruz ve buna saygı duyuyoruz. Bunların konuşulacağı bir ortamda değildi. Herkes “Kötü bir ruh halinde” dedi.

Kararlarla ilgili pozisyonları inceleyeceğini belirten Tam, “Sadece dedikodu var. Önceden verilmeyen kararlar maça mal olur. Hakem hataları olabilir. Verilen kararlar yanlış olabilir. Bizim sadece hakemi suçlamamız gerekiyor. Biz” dedi. Kendi hatalarımızı da görmeliyiz.” – ÇORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu