Haber

Farklı Doğal Taş Tasarım Yarışması’nın kazananları belli oldu

Marble İzmir – 28. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı kapsamında düzenlenen 5. Uluslararası Farklı Doğaltaş Tasarım Yarışması’nın kazananları belli oldu. Bu yıl 15 ülkeden genç tasarımcı adaylarının doğal taş kullanılarak oluşturulan toplam 1.072 özgün projeyle katıldığı yarışmada, 28 finalist arasından Elif Karaca “Eğim” projesiyle birinci, Emine Kutlu ikinci oldu. “Kandil” tasarımıyla, Nihal Soykan ise “Muji” projesiyle üçüncü oldu.

İZFAŞ tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi konut sahipliğinde düzenlenen 28. Mermer İzmir Fuarı kapsamında 5. Uluslararası Farklı Doğal Taş Tasarım Yarışması için Fair İzmir’de ödül töreni düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu, Afyon İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Ege Maden İhracatçıları Birliği Yürütme Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu, Tüm Mermer Doğaltaş ve Makineleri Sanayicileri Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Hanifi Şimşek, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, heyet üyeleri, tasarımcılar ve şube uzmanları.

“Genç tasarımcıları teşvik ediyoruz”
Ödül töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu, yarışmanın bu yıl uluslararası katılımla daha da büyüdüğünü belirterek, “Yarışmamızın temel amacı doğal taş bölümünü yeni tasarımlarla güçlendirmek ve ülkemizin doğal taşlarından eşsiz tasarımların ortaya çıkması. Böylece doğal taş departmanının uluslararası pazardaki rekabet gücünü artırarak genç tasarımcıları teşvik etmeyi amaçlıyor ve buna büyük önem veriyoruz. Bu yıl 15 ülkeden merhum tasarımcılar bini aşkın tasarımla yarışa katıldı ve bunların arasından seçilen 28 proje firmalarımızın desteğiyle hayata geçirilerek burada sergilendi. Tüm üreticilerimize destekleri için içtenlikle teşekkür ederim. Ege İhracatçı Birlikleri’nin bu yıl verdiği ve gençlerin uluslararası fuarlarda deneyim kazanmasını sağlayacak Yurtdışı Fuar Katılım Ödülü ile ilk üç proje ödülümüzün yanı sıra tasarımcıları destekleyecek firma özel ödüllerimiz de var. Ayrıca ilk üç projenin tasarım tescil belgeleri İZFAŞ tarafından alınmaktadır. Önümüzdeki yıllarda yarışımızın daha da büyüyeceğine inanıyor, bölüm temsilcilerine, üniversitelere, genç tasarımcılara ve değerli heyet üyelerine katkılarından dolayı gönülden teşekkür ediyorum.”

Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu, rekabetin her geçen gün kızıştığını belirterek, bu tür tasarımların ortaya çıkmasının ve sektörün temelinin atılmasının gurur verici olduğunu söyleyerek genç tasarımcılara teşekkür etti.

Ödüller sahiplerini buldu
Yarışmada ödüller törenle sahiplerine verildi. Elif Karaca birinciliği “Eğim” projesiyle, Emine Kutlu “Kandil” projesiyle ikinciliği, üçüncülüğü ise “Muji” projesiyle Nihal Soykan aldı. Yarışmaya en çok katılan üniversite olarak Konya Selçuk Üniversitesi 3D yazıcı ödülüne layık görüldü. Muhammet Taha Yılmaz “Düşeş” projesiyle Ege İhracatçı Birlikleri Özel Ödülü’nü alırken, Incertus, Hengin, Time, Light Up, Pillar, An, Rotate For Four, Sole Lamp, LTN Candel Holer ve The Mill projeleri ise firmaya ödül olarak verildi. özel ödül.

Aydınlatma işlerinden masalara, özel oyunlardan mutfak eşya ve aksesuarlarına kadar farklı tasarımlarla çalışan Alimoğlu Mermer, Alimoğlu Mermer Granit, Başaranlar Mermer, Batı Ege Mermer, Line Mermer, Ebla Madencilik, Ege Antik Mermer, Eminoğlu SBV, Goldmer Mermer, Granitaş, Gürmas Gürel Makina, İz-Ko, Kar Maden, Laodikya Mermer, Ludi Group, Megamer, Sirmersan ve Şenler Mermer firmaları tarafından üretilmiştir. Alimoğlu Mermer, Alimoğlu Mermer Granit, Dn Mermer, Ege Antik Mermer, Eminoğlu Sbv, Kar Maden, Ravini Mermer, Sezgin Mermer, Şenler Mermer, Taşpınar Mermer Granit ve Batı Ege Mermer firmaları da 11 projeye firma özel ödülü verdi. Ödül plaketleri Nosyon Tasarım ve İnovasyon tarafından tasarlanmış ve Goldmer Mermer tarafından üretilmiştir. Tasarımlar fuar sonuna kadar Fuaye A’daki stant alanında görülebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu