Yaşam

Fenerbahce’nin İşgal Güçlerine Karşı Zaferini Konu alan “Zaferin Rengi” Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

Kurtuluş Savaşı Başlangıçta İstanbul büyük ölçüde işgal edilmişti. İşgal dönemlerinde işgalci ülkeler, kendi ülkelerinin üstünlüğünü kabul ettirmek için sıklıkla çeşitli yöntemlere başvururlar. Bunlardan biri de İngiliz kuvvetleri ile futbolu yeni öğrenen Türklerin maçı olacaktı ama unuttukları şey, Fenerbahce’nin milli ruhuydu.

İngilizleri yendi ve Harrington Kupası’nı müzesine götürdü. Fenerbahce Bugün hâlâ kupayı müzesinde sergiliyor. Bu bardağın hikayesi şimdi “Zaferin Rengi” Adıyla sinema oldu. Filmin ilk fragmanı da paylaşıldı.

Zaferin Rengi filminin fragmanı ve konusu

Film, Kurtuluş Savaşı hazırlıklarının yapıldığı dönemde geçiyor. F.Bahçe futbol takımıMaça nasıl hazırlanılacağı ve maçın hangi kurallara göre oynanacağı üzerinde durulurken, döneme de ışık tutulacak.

Zaferin Rengi filminin oyuncu kadrosu

Filmin yönetmen koltuğunda oturan Abdullah Oğuz Filmin senaryosunu da Enver Oğuz ve İsa Yıldız’la birlikte yazdı. Filmin oyuncu kadrosunda Kubilay Aka, Gülper Özdemir, Timuçin Esen, Yiğit Özşener, Tekçe Akalay ve aynı zamanda sıkı bir F.Bahçe taraftarı olarak da tanınıyor. Nejat İşlerBulunduğu.

Zaferin Rengi filminin vizyon tarihi

Zaferin Rengi birinci oldu 16 Şubat’ta sinemalarda vizyona girecek. ANS Yapım imzalı yapımın önümüzdeki dönemde yayın platformlarında da yer alması bekleniyor.

haber-celtik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu