Haber

Fuat Uğur, Meral Akşener’e hakaret davasından beraat etti

TV100 Yazarı ve Program Yorumcusu Fuat Uğur, UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’e açtığı hakaret davasından beraat etti.

Fuat Uğur, Twitter hesabından Akşener’in ABD’nin eski Büyükelçisi David Satterfield ile ayda 4 kez gizlice görüştüğünü, bu görüşmelerle ilgili bir açıklama yapmadığını paylaşarak, Ukrayna-Rusya Savaşı konusunda istikrarlı bir dış politika izleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Rusya’ya yaptırım uygulanmalı” dedi. Uğur, o döneme denk gelen bir kamuoyu araştırma şirketinin anket sonuçlarına yer verdiği paylaşımda, “Ukrayna-Rusya savaşının çıkmasından İYİ Parti tabanının yüzde 71,5’i ABD-NATO ve Ukrayna’yı sorumlu tutuyor. Akşener bu açıklamaya doyamıyor ve Amerikan ve İngiliz büyükelçilerini rahat bıraksın. Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu’nun tasfiyesi onu bumerang gibi çevirecek.”

Meral Akşener, avukatı aracılığıyla Fuat Uğur hakkında ‘hakaret’ iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ankara 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme, kusurun hukuki unsurlarının oluşmadığına karar vererek Fuat Uğur’un beraatine karar verdi. – İSTANBUL

haber-inebolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu