Haber

Güney Afrika’da silahlı saldırılarda 10 kişi öldü

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Eastern Cape eyaletinde iki farklı silahlı saldırıda toplam 10 kişi hayatını kaybetti.

Doğu Cape eyaletine bağlı Tantseka’da kimliği henüz belirlenemeyen bir grup silahlı kişi, bir çiftliğe baskın düzenleyerek 62 yaşındaki bir kadın, 46 yaşındaki kızı ve 13 yaşındaki torununun da aralarında bulunduğu 3 kişiyi öldürdü. Beyan.

İlk olaydan yaklaşık 4 saat sonra 30 kilometre uzaklıktaki Qunu bölgesinde meydana gelen ikinci olayda, saldırganlar bir eve baskın düzenleyerek yaşları 32 ile 46 arasında değişen 4 erkek ve 3 kadın 7 kişiyi öldürdü. geniş çaplı soruşturma başlatıldığı ancak iki saldırının ortasında somut bir temas kurulamadığı belirtildi.

Doğu Kap Eyaleti Başbakanı Oscar Mabuyane konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “acımasız ve anlamsız” olarak nitelendirdiği bu saldırıların toplumda terör ve panik yarattığına dikkat çekti.

güney afrika’da suç

Dünyanın en yüksek suç oranlarına sahip ülkeleri arasında yer alan Güney Afrika, son yıllarda söz konusu oranlarda keskin bir artış yaşadı.

Resmi bilgilere göre geçen yıl temmuz, ağustos ve eylül aylarında 7 binden fazla insan katledilirken, tek seferde 50 binden fazla soygun, 13 binden fazla cinsel saldırı ve 4 binden fazla adam kaçırma yaşandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu