Haber

Hatay’da madenciler kaldıkları okulun panosuna not bıraktı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından çalışmalara yurdun dört bir yanından takviye kuvvet verildi.

Devletin bütün kurumları ilk andan itibaren afet bölgesindeydi.

Arama kurtarma çalışmaları profesyonel ekiple devam ederken, sahadaki çalışmalara binlerce gönüllü, Mehmetçik ve madenci de katıldı.

Depremin vurduğu illerden biri de Hatay oldu.

Binlerce kişinin yaşamını yitirdiği ve büyük enkazın meydana geldiği kentte, Zonguldak Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez İşletmesi’nde çalışan madenciler depremzedeler için seferber oldu.

Madencilerden duygusal istek

Madencilik ekibi Hassa ilçesinde çalışmalarını sürdürürken, bir süre Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda kaldı.

Burada depremin öğrencisiz bıraktığı sınıflardan birinde madenciler tahtaya notlar yazarak duygusal bir mesajla anlamlı istek ve tavsiyelerde bulundu.

“Diğer anneler, babalar, çocuklar ağlamasın”

Tahtaya ‘TTK Üzülmez’ notuyla yazılan notta şu sözler kullanıldı:

Biz Zonguldak madencileri sizler için buradaydık. Sizin acınız bizim acımızdır. Hayat paylaştıkça güzelleşir. Yokluğunuz için derslerinizi aramadık. Şunu çok iyi bilmenizi isteriz ki, haberinizi alır almaz ailemizi geride bıraktık ve bir an bile düşünmeden enkaz alanına ulaştık. Analarınızı, babalarınızı, dedelerinizi, ninelerinizi enkazdan çıkardık. Keşke daha fazlasını alabilseydik. Hepinizi çok seviyoruz.

Sizlerden bir ricamız var derslerinize iyi çalışın çok iyi mühendisleriniz olsun ki güzel sağlam binalar yapasınız. Diğer anneler, babalar, çocuklar ağlamasın, yetimler yetim kalmasın. Sana güveniyoruz. Öğretmeninize güvenin ve ona sımsıkı sarılın.

Not: Sayın hocam derslikleri, okulu kullandık. İmkanlarımız doğrultusunda bir disk bırakmaya çalıştık. Ne yazık ki su ve elektrik olmadığı için biraz kirli bırakmış olabiliriz. Hakkını al. TTK Merak etmeyin.

keciborlu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu