Haber

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın “Atatürk” 29 Ekim Mesajı Sosyal Medyayı İkiye Böldü!

Türkiye’de Cumhuriyetin 100. Yılı coşkuyla kutlanıyor. Kutlamalara siyaset, sanat ve spor dünyasından pek çok isim paylaşımlarıyla katılıyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamasını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Paylaşımın ardından sosyal medya ikiye bölündü. Bazıları ‘İşte bu!’ diyor. Sonra bazıları ‘Onlara aldanmayın’ dedi.

Türkiye Cumhuriyeti 100. yılını kutluyor. Kutlamalara ülkenin dört bir yanından vatandaşlar ellerinde bayraklarla katıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da 100’üncü yıl kutlamalarına sosyal medyada paylaştığı videoyla katıldı. Ali Yerlikaya’nın paylaşımı ?

Sözlerini “Atatürk’e selam olsun” diyerek bitiren Yerlikaya’nın paylaşımı gündem oldu. İçişleri Bakanı’nın yaptığı paylaşım sosyal medyayı ikiye böldü.

Liberal Demokrat Parti eski Genel Başkanı Cem Toker, Bakan Yerlikaya’yı tebrik ederek, bazı AK Partililerin onun tarzını “iğrenç” bulduğunu söyledi.

Oyuncu Berna Laçin de Ali Yerlikaya’nın paylaşımına olumlu bakanlar arasında yer alıyor. Laçin, “20 yıl sonra ilk kez birine ‘Bakan’ diyebileceğiz” diyerek Yerlikaya’ya selam gönderdi.

Ünlü haber sunucusu Fatih Portakal, Bakan Yerlikaya’nın paylaşımına “İşte bu!” yorumunu yaptı. Diyerek destek verdi.

Şarkıcı Yeşim Salkım, Ali Yerlikaya’nın paylaşımından alıntı yaparak, “Umut oldun” dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı, Twitter (X) hesabından paylaştığı paylaşımda, “Bugün Ali Yerlikaya’yı görsem ona sarılmak isterim.”

Ali Yerlikaya’yı tebrik edenler arasında emekli KOSGEB Müdürü Kemal Bildiş de yer alıyor. Bildiş, paylaşımında Ali Yerlikaya’yı alkışladığını belirtti.

Bakan Yerlikaya’nın paylaşımına hem olumlu hem de olumsuz tepkiler geldi. Bir kullanıcı, paylaşımında “Sembollerin ve tweetlerin tuzağına düşmeyin” dedi.

Bir başka kullanıcı ise “Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atandığında Atatürk tablosunu kaldırmıştı” diyerek, Ali Yerlikaya’yı tebrik edenlere “AK Parti bunlara daha da azını yapıyor” dedi.

“Vay be bu bakan çok farklı” diyenlere karşı çıkan kullanıcının paylaşımı.

“Ali Yerlikaya iyi bir bakan değil” diyen gazeteci Baransel Ağca’dan “Biraz salaksın” yorumu ?

Geri bildirimlerden bu çıkarımı yapanlar da oldu ?

Yani ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu