Haber

İnegöl Belediyespor’dan 4 Sporcu Milli Takım’a

İlk çıkışını Türkiye Oryantiring Şampiyonası Finali’nde yapan İnegöl Belediyespor DOSTUM Oryantiring takımı, hem kız hem de erkek kategorilerinde dereceler elde etti. Öte yandan milli takıma seçilen İnegöllü 4 sporcu da ülkemizi Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında temsil edecek.

İnegöl Belediyespor DOSTUM Oryantiring grubu, 29 Nisan – 1 Mayıs tarihleri ​​arasında Burdur’da düzenlenen Oryantiring Türkiye Şampiyonası Finalinde boyunu gösterdi. DOSTUM Erkekler Oryantiring takımı 16 yaş kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. DOSTUM Oryantiring kız grubu 16 ve 18 yaş kategorilerinde Türkiye ikincisi oldu.

4 KUPA, 13 MADALYA OLDU

Yarışmayı bireysel olarak 4 Türkiye kupası ile tamamlayan turuncu-lacivertli sporcular; 3 birincilik, 3 ikincilik ve 7 üçüncülük madalyası kazanarak toplamda 4 kupa ve 13 madalya ile İnegöl’ü en iyi şekilde temsil ettiler.

ÜLKEMİZİ AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA 4 SPORCU TEMSİL EDECEK

Öte yandan DOSTUM oryantiring takımından 4 sporcu da dönem içerisinde gösterdikleri başarı sonucunda ulusal gruba seçildi. Milli takıma seçilen sporcular; Gürhan Horasanlı, Aleyna Minden, Azra Coşkun ve Sudenaz Külah ülkemizi Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında temsil edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu