Haber

İsrail Gazze’ye Girecek! İsrail Genelkurmay Başkanı Kararı Açıkladı

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, Gazze’ye yönelik kara operasyonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Halevi, İsrail ordusunun Golani Tugayı’na yaptığı konuşmada, ‘Gazze’ye gireceğiz’ dedi.

Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı operasyonunun ardından İsrail, Filistin ve Hamas’a savaş ilan etti. Gazze’yi ablukaya alan İsrail ordusunun geçtiğimiz günlerde Gazze’deki bir hastaneyi bombalaması sonucu yüzlerce kişi hayatını kaybetti.

İsrail-Filistin savaşında İsrail ordusunun Gazze’ye kara operasyonu başlatacağı söyleniyor. İsrail hükümetinden şu açıklama geldi: “Gazze’ye yönelik kara operasyonu için hazırlıklara başladık.”

Gazze’ye yapılacak kara operasyonuna ilişkin beklenen açıklama İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi’den geldi.

Halevi, “Gazze’ye gireceğiz” diyerek, Hamas’a bağlı unsurları ortadan kaldırmak amacıyla operasyonel bir görev üstleneceklerini belirtti.

Herzi Halevi, konuşmasına şöyle devam etti: “Gazze karmaşık, Gazze çok kalabalık. Düşman orada birçok hazırlık yapıyor ama biz de onlara karşı hazırlanıyoruz.”

Hamas’ın olası bir kara operasyonuna karşı hazırlık yaptığını vurgulayan Halevi, “Kara harekâtında ordumuzun tüm imkanları bize eşlik ediyor. Bu düşüncenizde cesur olun. Son derece kararlı olun ve İsrail ordusuna moral aşılayın” dedi. Askerlerinize güveniniz yüksek. Bu ruh zaferi getirecektir.”

Halevi, “İki hafta önce (7 Ekim Cumartesi) yaşanan saldırıda hayatını kaybedenlerin görüntü ve görüntülerini de aklımızda tutacağız” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

İsrail’de hükümet ve ordu yetkilileri günlerdir Gazze’ye kara operasyonu olasılığını gündeme getirirken şu ana kadar kesin bir tarih belirtilmedi.

osmangazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu