Haber

İYİ Partililer A Haber’i protesto etti

İYİ Parti üyeleri, A. Haberler Yayınında GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili söylediği sözler nedeniyle kanalın önüne giderek Onur Erim’i protesto etti. YETER PARTİ İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım, “Biz bunlara çukur diyoruz, Neci Fazıl’ın deyimiyle alçak bile değiller, çünkü alt seviye var, çukurda seviye diye bir kavram yok. Yarın yasal olarak başlıyoruz.” işlemler.”

Kendisini “ulusal ve uluslararası siyasette uzmanlaşmış bir ekonomist” olarak tanımlayan ve eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e bir dönem danışmanlık yapan Onur Erim, dün akşam A Haber yayınında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik sözleri protesto edildi.

YETER Erim’in “Teröriste dokunulması önemli değil, başka şekilde dokunulur” sözlerinin ardından taraflar A Haber’in önünde toplandı. Partililer, “Başbakan Akşener” ve “Kahrolsun zulüm, yaşasın özgürlük” sloganları attı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım, “Biz bunlara çukur diyoruz, Neci Fazıl’ın deyimiyle alçak bile değiller çünkü alçak seviye var çukurda seviye diye bir şey yok. Yarın başlıyoruz. yasal işlemler.”

YETER Parti kadroları da Onur Erim’in sözlerine tepki gösterdi. DÜZGÜN Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Bu akşam A Haber kanalında Genel Liderimiz Meral Akşener Hanım’a yönelik edepsiz ve ahlaksız bir değerlendirme kamuoyuna yansımıştır. Bu kaba ve alçakça üslubun benzerleri milletimizin gözü önünde meydana gelmiştir. özür dilemek bir zorunluluktur ama maalesef bu siyaset anlayışı her defasında bir rutin olarak halkımıza sunulmaktadır.Türkiye’miz bu tabloyu elbette haketmiyor.Biz ÂLÂ Partisi olarak bu cehalet düzeyine karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Dün olduğu gibi bugün de bu tür provokasyonların tarafı olmayacağız.14 Mayıs’ta milletimizin desteğiyle hesabını sandıkta taşıyacağımıza ve başta kadınlarımız olmak üzere her zaman birlikte tarih yazacağımıza inanıyoruz. “

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “NAMURU yazıp çizmenize gerek yok, bu akşamı da unutmayın… Unutursam kanım kurur” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu