Haber

Kimse Yüzemez Projesi Kursiyerleri Nazilli Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda Ziyaret Edildi

Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Esin İdeal Beyazıt Nazilli Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda SporBakanlığın ‘Kimse Yüzemez’ projesi kapsamında kursiyerleri ziyaret etti.

Ege Bölgesi’nin en iyi kapalı havuzu seçilen 25 metre uzunluğundaki 6 kulvardan oluşan Nazilli Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda kursiyerlerle tek tek konuşan Başkan Yardımcısı Beyazıt, velilerin de burada olduğunu söyledi. çocukların yaz tatilini hem eğitici hem de eğlenceli etkinliklerle geçirmeleri sevindirici. getirilmiş.

Dünya Sağlık Örgütü’nün 25 Temmuz Dünya Boğulmayı Önleme Günü için evrensel çağrı yaptığını ve her yıl 236 binden fazla kişinin boğularak hayatını kaybettiğini hatırlatan Başkan Beyazıt, yüzme kurslarının özellikle küçük yaşlardan itibaren büyük önem taşıdığına işaret ederek, şunları kaydetti: “Öncelikli hedefimiz yüzme sporunu geniş kitlelere yaymak” diyen, “Spor bilinciyle yetişen sosyal insanlar yetiştirmek ve Türkiye’ye yüzme alanında rekorlar kıran sporcular kazandırmak. Bakanlığımızın ‘Yüzmeyenler Olsun’ projesini çok maliyetli buluyor ve elimizden gelen desteği veriyoruz. Yüzme, çocuklarımızın fiziksel ve sosyal gelişimi için çok değerlidir. Çocuklarımızın geleceği için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Esin Ülkü Beyazıt’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Tesis Müdürü Murat Balta, “Çocuk ve yetişkinlerimizin havuza giriş çıkışlarında hijyen kurallarına uymalarına özen gösteriyoruz. Nazilli’de Bakanlığımızın projesine yoğun talep var. Tüm Türkiye’de olduğu gibi bin kişiye hizmet veriyoruz.Ege Bölgesi’nin en güzel kapalı havuzu unvanını uzman eğitmenlerimiz ve kadromuzla korumak için çalışacağız.” – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu