Ekonomi

MATSO ve Antalya Ticaret İl Müdürlüğü iş birliğinde Gayrimenkul Ticareti ve 2. El Motorlu Taşıtlar Ticareti Semineri Gerçekleştirildi

MATSO ve Antalya Ticaret İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Gayrimenkul Ticareti ve 2. El Motorlu Kara Taşıtları Ticareti Semineri yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Antalya Ticaret İl Müdürlüğü iş birliğinde Gayrimenkul Ticareti ve 2. El Motorlu Kara Taşıtları Ticareti Semineri düzenlendi. Oda binasında yoğun katılımla gerçekleştirilen seminere MATSO Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu, MATSO Başkan Yardımcısı Ali İtina, Meclis Üyeleri ve Oda üyeleri katıldı ve Antalya Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan ile Ticaret İl Müdürlüğü çalışanı konuşmacı oldu. Müdür Halil Özşahan ve Ticaret İl Müdürlüğü çalışanı, Emlak Ticareti ve 2. El Motorlu Araçlar Ticareti hakkında bilgi vererek, yürürlükteki mevzuat hakkında açıklamalarda bulundu. Katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

MATSO Lideri Seydi Tahsin Güngör, MATSO ve TOBB Meybem iş birliği ile birçok kişiyi Motorlu Araçlar Alım Satım Sorumlusu ve Sorumlusu Gayrimenkul Danışmanlığı için belgelendirdiklerini ve bu hizmeti vermeye devam edeceklerini söyledi.

MATSO ve TOBB Meybem işbirliğiyle 2018’den 2023’e kadar 9 adet Motorlu Kara Araçları Alım Satım Uzmanlığı sınavı düzenlendiğini kaydeden Lider Güngör, “Sınavlarda 144 kişi sertifika almaya hak kazandı. 6 kez Sorumlu Emlak Danışmanı sınavını yaptık ve 82 kişi sertifika almaya hak kazandı. Oda olarak üyelerimize bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bugüne kadar sertifika alan üyelerimizi tebrik ediyorum.”

Başkan Güngör, Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan’a teşekkür ederek, “Sayın Müdürümüz üyelerimiz için düzenlediğimiz seminerlerin yanı sıra üyelerimizden gelen sorun ve taleplerle de ilgilenerek yardımcı olmaya çalışmaktadır. Verimli seminerimizde verdikleri değerli bilgiler için Antalya İl Müdürümüz Halil Özşahan ve İl Ticaret Müdürlüğü çalışanlarına ve seminerimize katılan tüm üyelerimize ve halkımıza teşekkür ederim.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu