Ekonomi

Morgan Stanley’den endişeli piyasa tahmini

Morgan Stanley stratejistlerine göre, düşen faizler ve yüksek değerlemeler borsaları baskı altına aldığı için ABD borsalarına yönelik rüzgarlar Mart ayında daha da artacak.

Michael Wilson da dahil olmak üzere Morgan Stanley stratejistleri Pazartesi günü bir notta, “Resesyonun sona ermekten çok uzak olduğunu düşünüyoruz, ancak Mart ayının hisse senetlerinde bir sonraki düşüş için yüksek riskli bir ay olduğunu düşünüyoruz.”

Wilson, hisse senetlerindeki düşüşü doğru bir şekilde tahmin ettikten sonra geçen yılki kurumsal yatırımcı anketinde birinci sırada yer aldı.

Analistlerin önümüzdeki 12 aya ilişkin kar beyanlarındaki kesintileri durdurmasının yatırımcı iyimserliğini artırdığını belirten Wilson, “Ancak ayı piyasaları, düşüş trendi yeniden başlamadan önce genellikle üç aylık denge dönemlerinin ortasında yatay bir görünüm sergiliyor. ayın başında ve daha düşük işlem görüyor.Mevcut döngü açıkça bu modele işaret ediyor” dedi.

S&P 500, Fed’in beklenenden yüksek enflasyon bilgilerinin ardından faiz oranlarını daha da artıracağına dair endişeler arasında üç hafta üst üste düştü.

haberkizilirmak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu