Haber

Nilüfer’de Bursa Emniyeti’nden asayiş ve huzur denetimi

BURSA (İGFA) –Bursa’da güvenlik ve huzur operasyonlarını bölgesel olarak sürdüren İl Emniyet Müdürlüğü’nün bu akşamki durağı Nilüfer ilçesi oldu.

Nilüfer ilçe merkezi ve Görükle Mahallesi’nde sabit uygulamalar ve kamu işyeri uygulamaları Asayiş Şube Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirildi.

Uygulamalara Asayiş Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü, Acil Eylem Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Emniyet Şube Müdürlüğü ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri ortak katıldı.

Sabit muayenede muayene edilen 280 araçtan 18’ine toplam 44 bin 52 lira ceza verilirken, 1 araç ise trafikten men edildi.

Ekipler, 18 kamuya ait iş yeri ve eğlence mekanında çalışmalarını sürdürüyor; 3 işyerinde 4207 sayılı Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanuna aykırılık bulunduğunu, bir işyerinin tabela adı ile ruhsat adının farklı olduğunu, bir işyerinin canlı müzik belgesinin bulunmadığını, 2 işyerinde çalışan 4 kişinin Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıtlı olmadığı ve gerekli işlemleri yapmadığı öğrenildi.

Gruplar, gece boyunca hem sabit başvurularda hem de eğlence mekanlarındaki uygulamalarda toplam 958 kişiye UYAP sorgulaması yaptı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı grupların güvenlik ve huzur operasyonlarının çeşitli ilçe ve bölgelerde devam edeceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu