Ekonomi

Paramount Hisse Senetleri Sony ve Apollo’nun Zayıflayan Teklifi Haberiyle Düştü

Paramount Global (PARA) hisseleri, CNBC’nin konu hakkında bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı ve Sony Pictures’ın (SONY) ABD merkezli medya şirketini satın alma teklifini yeniden gözden geçirdiğini belirten haberinin ardından Salı günkü işlem seansında %5’in üzerinde değer kaybetti.

“CNBC’deki analistler, son zamanlarda konuştuğum gelişmeleri bilen kişilere göre, şirketin tamamı için bir teklif yapılması olasılığının azaldığını bildirdi.

“Bu, gelecekte bir tür teklifin yapılmayacağı anlamına gelmiyor.”

Reuters geçen hafta Paramount’un Sony Pictures ve Apollo Global Management’ın da aralarında bulunduğu bir gruba mali kayıtlarına erişim izni vermek için görüşmeler yürüttüğünü ve önerilen satın almanın 26 milyar dolar değerinde olduğunu açıkladı.

Bununla birlikte, Paramount yönetim kurulunun şirketin stratejik alternatiflerini değerlendirmekle görevli özel bir komitesi, bu ayın başlarında Skydance ile özel bir müzakere dönemini yenilememeyi seçti.

Skydance, Paramount’un A sınıfı oy hakkına sahip hisselerinin %77’sine sahip olan Redstone ailesinin şirketi National Amusements’ı satın almak için yaklaşık 2 milyar dolar harcamayı önererek çok yönlü bir anlaşma önermişti.

Bunu takiben Paramount, Skydance’ı sadece hisse senetlerini içeren ve yaklaşık 5 milyar dolar değerinde olduğu tahmin edilen bir işlemle satın almaya devam edecekti. Buna ek olarak Skydance, borcun azaltılmasına yardımcı olmak için hisse geri alımlarını ve nakit katkılarını birleştiren 3 milyar dolar değerinde ekstra bir teşvik ortaya koydu.

Bu makale yapay zeka yardımı ile üretilmiş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu