İş

Rusya-Asya İş Konseyi Başkanı: Çin Uluslararası İthalat Fuarı büyüme ve gelişme fırsatları sunuyor

MOSKOVA, 7 Kasım (Xinhua) — Rusya-Asya İş Kurulu Lideri Maxim Kuznetsov, Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın (CIIE) tüm katılımcılara büyüme ve gelişme fırsatları sunarak güvenilirlik ve kaliteyle eşanlamlı bir marka haline geldiğini söyledi.

Kuznetsov, geçtiğimiz günlerde Xinhua’ya verdiği röportajda, binlerce katılımcı ve alıcının fuarda yeni iş bağlantıları kurabileceğini, bunun da yeni ticarete yol açacağını söyledi. ekonomiYatırım projelerinin geliştirilmesine temel oluşturacağını kaydetti.

Rus iş lideri, her yıl düzenlenen fuara Rusya-Asya İş Konseyi’nin birçok üyesinin katılarak ürünlerini sergileme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı yakalayacağını belirtti.

Kuznetsov, “Çin, yüksek kalkınma dinamikleri ve açıklık politikasıyla uzun yıllardır Rusya için kilit pazarlardan biri olmuştur.” dedi.

Kuznetsov, “Çin ekonomisinin büyüme oranı 2023’te bile dünya ortalamasının oldukça üzerinde. Bu, Çin kalkınma modelini, Üretim ve Yol Girişimi üyeleri de dahil olmak üzere birçok ülke için daha çekici kılıyor.” dedi.

Bu yıl Çin’in önerdiği Kuşak ve Yol Girişimi’nin 10. yıldönümü. Kuznetsov’a göre Avrasya Ekonomik Birliği ile Kuşak ve Yol Girişimi’nin uyumlaştırılması Rusya için önemli bir odak noktası.

“Bu, Büyük Avrasya Katılımı çerçevesinde daha eşitlikçi ekonomik kalkınma fırsatlarını da beraberinde getiriyor” diyen Kuznetsov, Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın özellikle Kuşak bağlamında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için önemli bir platform haline geldiğini vurguladı. ve Yol işbirliği.

Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın küresel ekonominin sağlıklı gelişimi açısından önemli olduğuna inanan Kuznetsov, “Dış ticaret akışları küresel ekonomik organizmadaki kan akışı gibidir. Çin Uluslararası İthalat Fuarı gibi etkinlikler bu kan akışını hızlandırır ve sonuçta iyileştirir. küresel ekonomik kalkınma.” .

gudulhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu