Ekonomi

Ticaret Bakanı Ömer Bolat Mısırlı mevkidaşı ile görüştü

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Mısır Ticaret, İskan ve Sanayi Bakanı Ahmet Samir Saleh ile görüştü.

Bakan Bolat, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Mısırlı mevkidaşı ile bir araya gelerek iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri değerlendirdiklerini ve ekonomik çıkarlarda yeni bir yol haritası belirlediklerini kaydetti.

Ömer Bolat yaptığı paylaşımda, “Mısır ile karşılıklı ticaretimizi 5 yıl içinde 15 milyar dolara çıkarma, Serbest Ticaret Anlaşmamızı geliştirmek, yatırım ve müteahhitlik hizmetlerinde iş birliğimizi geliştirmek için Karma Komite Toplantımızı gerçekleştirme kararı aldık. ve yerel para birimlerinde ticaret fırsatlarını keşfetmek.”

Öte yandan Bakan Bolat, toplantıda alınan kararların takibini yapmak üzere Üst Düzey Ticari İstişare Sistemi çerçevesinde kısa süre içinde Kahire’de bir araya geleceklerini belirterek, mevkidaşıyla 2018’de çalışma toplantısı düzenledi. iki ülke iş dünyası kuruluşlarının liderlerinin katıldığı

Bolat, görüşmede Mısır ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik bağların geliştirilmesine yönelik özel dairenin görüş ve değerlendirmelerinin dinlendiğini söyledi.

osmancik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu