Haber

Bakan Akar’dan 326 kişiyi kurtaran Mehmetçi’ye tebrik ziyareti

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, merkeze gelerek deprem sonrası 326 kişiyi enkazdan çıkaran Mehmetçik’i tebrik etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 11 ili etkileyen depremlerin hemen ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), AFAD ve koordinasyonunda seferber oldu ve önemli görevler üstlendi. valilikler. TSK’nın arama kurtarma ekipleri, 29 arama kurtarma köpeğinin de desteğiyle deprem bölgesinde enkaz altında kalan 326 kişiyi kurtardı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından deprem bölgelerine atanan toplam 40 bini aşkın Mehmetçik, uzman ve teknik eleman, 57 tabur ve 100 arama kurtarma timi bölgede görevlerine devam ediyor.

‘Yüzyılın felaketi’ olarak nitelendirilen depremlerin ardından, Amir’le birlikte geldiği Hatay’da Mehmetçiklerin bekçilik, devriye, arama kurtarma ve yaşam destek faaliyetlerini ilk günden itibaren yerinde takip eden Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, deprem bölgesindeki incelemelerini sürdürüyor. Türkiye’deki çalışmaları inceleyen Bakan Akar, depremin hemen ardından olumsuz hava ve ulaşım koşullarına rağmen Hatay’a gelen Doğal Afet Arama Kurtarma Taburu’nun çalışmaları hakkında bilgi aldı. ve Kurtarma Taburu. Taburdaki arama kurtarma köpekleriyle yakından ilgilendi. Deprem sonrası 24 kişiyi enkazdan çıkaran çalışanı tebrik eden Akar, “Büyük bir fedakarlık ve kahramanlık gösterdiniz. Tüm zorluklara rağmen ilk andan itibaren halkımızın yanına koştunuz. Alnınızdan öpüyorum ve tebrik ediyorum. “

Büyük bir felaketle karşılaşıldığını kaydeden Akar, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileklerini iletti. Acımız büyük, millet olarak bu yarayı hep birlikte saracağımıza inanıyorum. Asker “Her sivil, omuz omuza, gereğini yaptı ve yapacaktır” dedi.

– Ankaraantakya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu