Haber

Cerrahpaşa Medikal’de tahliye başladı

İSTANBUL’un en önemli hastanelerinden biri olan İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’nın kapalı bölümlerinde hastaların tahliye ve nakli başladı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. yoğun bakım ünitesi.”

Üniversitenin inşaat fakültesi öğretim üyeleri, İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa yerleşkesindeki tüm yapıları inceledi. Yaptıkları değerlendirme sonucunda dahili ve cerrahi bilimleri içeren toplam 17 diğer binadan oluşan monoblok binalar, yemekhane ve öğrenci yurdu binalarının hizmetin güvenli bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacak güvenlik seviyesinde olmadığı, riskleri vardı. Dün alınan kararla dahili ve cerrahi bölümler için toplam 800 hasta yatağı, 32 ameliyathane, ağır bakım, kemik iliği ve diyaliz üniteleri, karaciğer ve böbrek nakil merkezi, ayaktan sağlık hizmeti veren 117 ünite ve üniteler, ileri robotik cerrahi merkezi , endoskopi üniteleri, ileri düzey, üst düzey girişimsel ve tanısal görüntüleme üniteleri ile tüm erişkin ayaktan ve yatan hasta kabulleri ve tüm ameliyatlar durduruldu.

“KRİZİN İÇİNDEYİZ”

Kapalı bölümlerde bugün hasta tahliyesi ve sevki başladı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, “Şu anda sıkıştık ve krizdeyiz. Bu karardan sonra şu anda hasta kabul edemiyoruz. Mevcut yatan hastalarımızı da çevre hastanelere sevk ediyoruz. Sadece vardı” dedi. bir kısmı gitti ve güçlendirilmeyen kısmı güçlendirdik. Ancak 2008’deki güçlendirme kriterleri, deprem yönetmeliği ve 2023’teki yönetmelikten çok farklı. Şimdi bilim adamları bize riskli olduğunu söylediğinde, deprem olduğu bildirilen bir yerde insanımızı çalıştırmamız mümkün değil. riskli” dedi.

“11 YILDIR BU HASTANEDEYİM, ANILARIMIZ VAR” Asistan doktor Mehmet Enes Can, “Depremden sonra 8 Şubat’ta bize gelen depremzedeler oldu. Bu hastaların sevklerine başladık. 2 hastamız var. -3 hasta kaldı.Diğer servislerdeki hastalarımız da sevk edildi, bir kaç hastamız kaldı.” dedi.

Doktor Muhammet Mustafa Deniz ise “Ben buradan mezun oldum, 11 yıldır bu hastanedeyim. Anılarımız var, böyle olsun istemezdik ama inşallah çok güzel bir gün geçiririz” dedi. Bir an önce yıkıldıktan sonra aynı yerleşkede güzel bir yapılanma olacak.”

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu