Haber

‘Dış Güçler’ İddiası: Fatih Erbakan Üç Bakanlığı Hedef Aldı

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Bilecik’te seçmenlere seslendi. Erbakan yaptığı konuşmada üç bakanlığın dış güçlerin vesayetinde olduğunu ileri sürdü.

Erbakan, partisinin Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Bilecik Buluşması” programında açıklamalarda bulundu.

Erbakan yaptığı konuşmada seçim ortağı AK Parti’nin elinde bulunan 3 bakanlığın ‘dış güçler’in vesayetinde olduğunu söyledi.

“İnşallah Tarım Bakanlığımızı Bill Gates Vakfı’nın kontrolünden kurtarmak, Sağlık Bakanlığımızı Dünya Sağlık Örgütü’nün vesayetinden kurtarmak, Sağlık Bakanlığımızı özgürleştirmek için TBMM’de çok daha etkin mücadele edeceğiz. Amerikan Fulbridge Komisyonu vesayetinden Milli Eğitim AK Parti ile imzaladığımız anlaşmadaki hususların uygulanmasını takip edeceğiz.Her görüşmemizde de söylediğimiz gibi mağduriyetleri gidermeye çalışacağız.

Erbakan, Kuran kursları ve LGBT üzerinden CHP’yi de hedef aldı.

‘4-6 yaşındaki çocuğa Kuran öğretmek çağ dışı, Taliban zihniyeti’ Kim diyor? 7 tablosunun baş aktörü CHP diyor. Cumhurbaşkanı adayına 7’li masayı soruyorlar. ‘LGBT Türk aile yapısına zarar veriyor mu’ diyorlar. ‘Nasıl bir ilişki versin’ diyor. Videoyu internetten açıp izleyebilirsiniz.

Erbakan, AK Parti ile imzaladıkları mutabakat zaptında eleştirdikleri her konuya imza attıklarını, bu konuların uygulanmasını takip edeceklerini de ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu