Haber

İsrail medyası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı! Kravatlar tamir edilemeyecek durumda

  • Haber7 – ÖZEL

İsrail’in önde gelen gazetelerinden biri ‘Bugün İsrail’Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ‘teröristleri desteklediğini ve teröristlere yataklık ettiğini’ söyledi. ‘İslamcı lider’dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önceki konuşmasında İsrail’i sert bir şekilde eleştirmişti. Hamas Terör örgütü olmadığını, kurtuluş ve mücahitlerden oluşan bir grup olduğunu belirtti.“ERDOĞAN HAMAS ÜYELERİNİ AĞIRLADI”

Israel Today gazetesi raporunda Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kasti cümlelerle eleştirdi. İşte haberin bir kısmı:

“Uzun bir diplomatik soğukluğun ardından Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler ısındı, ancak Erdoğan’ın Filistinli terörist grupların yanında yer almaya devam etmesiyle ilişkiler geriye doğru kaydı. Erdoğan uzun süredir Filistin davasının savunucusu oldu ve hükümeti Hamas’a ev sahipliği yaptı Türkiye’nin terör örgütleriyle hem ideolojik hem de operasyonel açıdan ilişkileri var.” “Türk topraklarında çalışan teröristler altyapı kuruyor ve İsrail’e karşı terör saldırıları planlıyor.”

“İKİLİ İLİŞKİLER TAMİR EDİLMEYECEK DURUMDA”

Daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan İsrail medyası, Erdoğan’ın bu tutumunun ilişkilerde onarılamaz bir kopuşun sinyali olduğunu belirterek şunları yazdı:

“İsrail, 2008’deki krizden sonra Türkiye ile bağlarının imajının geliştiğini gördü. İsrail, ilişkileri ısıtmak için Erdoğan’ın geçmişteki tuhaf açıklamalarını geride bırakmaya istekli olsa da, Erdoğan’ın son açıklamaları hiçbir zaman onarılamayacak bir kopuşun sinyalini veriyor” yakında.”

Gazete, ‘İsrail hükümetinin bu savaş sırasında, hatta savaşa giden süreçteki eylemlerini eleştirmek’ ile ‘savaşta İsrail devleti ve liderinin kusuru’ demek farklı şeyler olduğunu belirterek, şöyle konuştu: ” Uluslararası ilişkilerde meşru eleştiriye çok yer var ama bu eleştiri değil; bu onların herhangi bir eyleminin eleştirisi değil.” “Sonuç alınamayacağını düşünen bir liderin çaresiz çığlığı. Artık İsrail ve uluslararası toplumun ona durumun böyle olmadığını göstermesinin zamanı geldi.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu