Haber

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları ve Erciyes Kadın Platformu, Diyarbakır’da annelere destek için oturma eylemi yaptı

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları ve Erciyes Kadın Platformu üyeleri, dağda kaçırılan çocuklarına kavuşma umuduyla HDP il binası önünde oturan ve içeri giren Diyarbakırlı anneler için oturma eylemi yaptı. Çocuklarını izlemenin 5. yılı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Bürüngüz Camisi önünde bir araya gelen kadınlara erkekler de destek verdi.

Cami önünde oturan kadınlar, “Annelerin sessiz çığlıkları vicdanınıza sesleniyor” ve “Anneler teröre isyan ediyor” yazılı pankartlar taşıdı.

Erciyes Kadın Platformu adına konuşan Ebru Güler, 40 yıldır ülkeyi terörize eden, annelere ve insanlara büyük acılar yaşatan silahlı terör örgütü PKK’nın çocukları kandırıp dağlara kaçırdığını söyledi.

Diyarbakırlı annelerin 3 Eylül 2019’da HDP il binası önünde düzenlediği oturma eyleminin 5’inci yılına girdiğini hatırlatan Güler, “Bu süreçte eyleme destek artarak devam etti. 45 aile kurtarıldı. Çocuklarını PKK’dan kurtaran annelerin bugüne kadarki mücadelesi sonucu Diyarbakırlı annelerin eylemindeyiz. Biz de Diyarbakır’dayız. “Biz de anneleri ziyaret edip onlarla sohbet ettik. Yine bu meydandan onlara destek verdik. Son anne çocuğuna kavuşuncaya, dağda tek bir genç bile kalmayana kadar destek ve çabalarımız devam edecek.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu