Haber

Motosiklet Hırsızlığı Vakası: Çalınan Motosiklet Yakalandı, Hırsız Hala Kayıp

AVCILAR’da oturan Medet Görkem Kaya, motosikletini satmak için internete ilan verdi. Bu ilanı gören şahıs ise alıcı kılığında tanıştığı Medet Görkem Kaya’nın motosikletini çalıp kaçtı. Çalıntı motosikleti günlerce takip eden Kaya, hırsızı sokakta yakalayarak polise teslim etti. Kaya’nın motosikleti çalınan arkadaşı Hakan Gökçe, “Bu arkadaş önce motosikletleri çalıyor sonra sahibine satmaya çalışıyor. Aynısını bize de yaptı” dedi. Motosikletin çalıntı anları güvenlik kamerası ile kaydedildi.

Olay, 28 Nisan’da Mustafa Kemalpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Medet Görkem Kaya, 34 EBH 053 plakalı motosikletini satmak için internetteki ilan sayfasına koydu. İlanı gören bir kişi de arayıp motosikleti almak istediğini söyledi. Daha sonra motosikleti almak isteyen kişi Kaya ile buluşma noktasına geldi. Zanlı motosikleti alarak kaçtı. Motosikleti çalınan Kaya, durumu polis ekiplerine bildirdi. Bir süre sonra Medet Görkem Kaya ve arkadaşları, tüm aramalara rağmen bulunamayan zanlıyı sokakta dolaşırken görünce yakalayıp polise teslim etti. Zanlı yakalanmasına rağmen motosiklete ulaşılamadı. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

“Önce MOTOSİKLETLERİ ÇALDI SONRA SAHİBİNE SATMAYA ÇALIŞTI”

Kaya’nın motosikleti çalınan arkadaşı Hakan Gökçe, “Ağabeyim motosikletini satıyordu. Alıcıya geldi önce pazarlık yaptı. Sonra motosiklet çalışırken binmek istedi. Abim izin vermedi. Aldı. eli beline dayandı motosikleti abimden silah çekerek aldı ve ortadan kayboldu.Polis güçlerine haber verdik. , bize geri dönmediler. Bu kişinin aslında dolandırıcılıktan 30-40 motosiklet hırsızlığı belgesi var.” Çıkışında gördük. O an onu yakaladık. O an sivil grubun içindeydi, kendilerine teslim ettik” dedi. bundan sonra motosikletimizi bul. Yaklaşık 400 bin lira zarar ettik. Hırsızı bulduk. Artık piyasada motosiklet yok. Bakalım devletimiz motosikletimizi bulabilecek mi? Umarım sorgusunda bize anlatır. Bu konuda yaklaşık 5 milyon tıklama var. “Olayımız akşam 18.00 sıralarında oldu. Öğlen bir motosiklet çalındı. O da yakalandı ama polise vermediler ve kaçtılar. Akşam motosikletimiz çalındı. Büyük bir ticaret var” Bu motosiklet hırsızlığı. Devletin bir an önce önlem alması gerekiyor. Her gün yüzlerce motosiklet çalınıyor” dedi. .

Zanlının motosikleti çalıp motoru satmaya çalıştıktan sonra kendileriyle iletişime geçtiğini anlatan Gökçe, “Bu arkadaş önce motosikletleri çalıp sonra sahibine satmaya çalışıyor. Aynısını bize de yaptı. Biz dedik. motosikletimizi alır almaz bize getirmedi. 50 bin liraya biz kendi motosikletimizi alırız dedik getirmedik. “Motosikletimiz çalınır çalınmaz şikayet ettik” dedi.

MOTOSİKLETİN ÇALIŞMA ANI KAMERADA

Motosikletin çalıntı anları güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Görüntülerde alıcı kılığında şahsın taksiyle sokağa geldiği ve Kaya ile buluştuğu görülüyor. Sahnelerin devamında ise alıcı kılığında gelen kişinin motosikleti alıp uzaklaştığı kayıtlara yansıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu