Ekonomi

Ytong’dan devrim niteliğinde yenilik: Ytong 0.08

Türk Ytong, yeni ürünü Ytong 0.08 ile yapı malzemeleri sektöründe bir devrime daha imza attı. Ytong 0.08 duvar blokları, sağlamlık ve hafifliği eşsiz ısı yalıtım gücü ile birleştirdi. Ytong 0.08, standart gazbeton duvar blokları ile aynı mukavemete sahip olmasına rağmen yüzde 20 daha hafif ve yüzde 40 daha fazla ısı yalıtım özelliğine sahip.

Ytong’un yeni ürünü, hafifliği ile yapılara daha az yük bindirerek deprem güvenliğini artırıyor. Yüksek ısı yalıtım performansı ile duvarlarda ek ısı yalıtımına ihtiyaç duymadan binaların A sınıfı enerji verimliliğine ulaşmasını kolaylaştırır.

Türkiye’nin lider gazbeton üreticisi Türk Ytong, yeni ürünü Ytong 0.08 ile yapı malzemeleri alanında devrim niteliğinde bir gelişmeye imza atarak yüzde 20 daha hafif ve yüzde 40 artırılmış ısı yalıtım performansına sahip duvar malzemesi sunuyor. Ytong 0.08 hafifliği sayesinde binalara daha az yük bindirerek binaların depreme karşı güvenliğini arttırır. Ek ısı yalıtımı ihtiyacını ortadan kaldırarak elektrik tüketiminden ve inşaat maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Gazbeton sektöründe devrim

Türk Ytong Genel Müdürü Tolga Öztoprak, 60. yılını kutlayan Türk Ytong’un rakipsiz çalışmaları ve hizmetleriyle inşaat departmanında yer alan bir şirket olduğuna dikkat çekerek, “İnovasyon çalışmalarımıza yenilik yaratan ürünler geliştirmek için devam ediyoruz. inşaat sektöründe fark yaratmak ve ürünlerimizin performansını arttırmaktır. 60. yılımızda sektörü yeni ve özgün ürünlerle buluşturmak bizim için önemliydi. Yeni ürünümüz Ytong 0.08 ile sektörümüzde bir kez daha devrim niteliğinde bir gelişmeye imza attık.” söz konusu.

Türk inşaat sektörünün en değerli iki sorununa odaklandıklarını sözlerine ekleyen Tolga Öztoprak, “Ülkemizde en değerli iki sorun, titreşime karşı bina güvenliğinin sağlanması ve güç tüketiminin azaltılmasıdır. Yeni duvar resmimiz Ytong 0.08’in ülkemizin ihtiyacı olan hızlı, güvenilir ve enerji verimli kentsel dönüşüme değerli katkılar sağlayacağını düşünüyorum.

Ytong 0.08 ile blok çalışmalarımızın basınç dayanımından ödün vermeden ısı yalıtım performansını daha da ileriye taşıdık ve daha hafif hale getirdik. Standart gazbeton bloklara göre yüzde 20 daha hafif olan Ytong 0.08, binaya daha az yük sağlayarak depremlerde bina güvenliğinin artmasına yardımcı oluyor. Ayrıca 0,08 W/mK ısı iletkenlik hesaplama maliyeti ile %40 daha fazla ısı yalıtımı sağlar. Ytong, binalarda duvarların sağladığı güç tasarrufunu da artırır.

60 yıldır olduğu gibi Türkiye’yi daha hafif, daha yalıtımlı ve daha sağlıklı duvar malzemeleriyle tanıştırmaktan ve bu alana öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

kaplamaya gerek yok

Tolga Öztoprak, Binalarda Güç Performansı Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren enerji performans sınıfı en az “B” olan tüm binaların yapılmasının zorunlu hale geldiğini de hatırlattı. , daha az güç kullanımını sağlayacak yapı malzemelerinin kullanılması gerektiğini sözlerine ekledi. Öztoprak, “Ytong 0.08 bloklar, duvarlarda mantolama veya ek bir ısı yalıtım tabakasına ihtiyaç duymadan binaların A sınıfı enerji verimliliğine ekonomik bir şekilde ulaşmasını kolaylaştırıyor. Bu sayede hem yatırım hem de enerji maliyetlerinden tasarruf sağlıyor.” söz konusu.

Türkiye’de 60 yıldır binalarda ısı yalıtımı yaparak 10 milyar doları aşkın enerji tasarrufu sağlayan Türk Ytong, yapı sektörüne ve ülke ekonomisine çok daha değerli katkılar sağlamaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu