Ekonomi

Muharrem İnce: Hepsini dava edeceğim

Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilen Muharrem İnce, eşi İdeal İnce ile Çankaya Yaşamkent Mahallesi’ndeki Şener Çakmak Anadolu Lisesi’ndeki 4617 numaralı sandıkta oy kullandı.

Vatandaşlarla birlikte oy kullanmak için sırada bekleyen İnce çift, oylarını kullandıktan sonra seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

İnce, oy kullandığı sınıftan çıkarken yaptığı açıklamada, basın mensuplarından bir konuda talepte bulunmak istediğini belirterek, hakkında asılsız haberler yapıldığını söyledi.

Muharrem İnce dedi ki:

“Mayıs 2010’de teyp komplosu vardı. Yine teyp komplosu olduğunu yazıyorsunuz. Bu da hatasız değil. Çünkü teyp yok. Sahne yok. Makbuz yok. Bunların hepsi uydurma, bunlar kişi ben değilim o fiş yok emniyet genel müdürlüğü açıkladı bir yandan teyp komplosu yazıyorsun çok ayıp ediyorsun yanlış yapıyorsun iftira var iftira var montaj. O fişler gerçek değil. O görüntüler gerçek değil.”

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bunların sahte olduğunu beyan ettiğine işaret eden İnce, bunun herkesin başına gelebileceğini söyledi.

Türk devletine şerefimi emanet ettim.

Ortada terör örgütü olduğunu söyleyen İnce, şunları söyledi: “Terör örgütü PYD var, FETÖ var, PKK var. 50 gündür terör örgütlerinin saldırısı altındayım. Bunu görmüyor musunuz? Lütfen haberi doğru okuyunuz. Bir kaset komplosu falan var, ne kaseti var? kaset var mı görüntü israil porno sitesinden alınma değil mi bunu düzeltmenizi istiyorum “benim onurum ve gururumla oynamayın. Böyle bir görüntü, böyle bir fiş yok. 17 kişi gözaltında. Kendimi, şerefimi, şerefimi Türk devletine emanet ettim. Yapabileceğim başka bir şey yok.”dedi.

Bu montajı FETÖ’nün yaptığını belirten İnce, bunu yayan herkesi tek tek yargılayacağını kaydetti ve şunları söyledi:

Allah devleti ve milleti korusun

“Bunu sadece siyasi gerekçelerle yayanlar, eski arkadaşlarım dahil, avukatlarım şimdi tek tek tarıyor. Yayanları teker teker dava edeceğim. 5 bin olursa 5 bin, 10 bin olursa 10 bin. , böyle bir dünya yok böyle bir dünya yok korkaklık olmaz hepsi sahte hepsi FETÖ tarafından yurt dışından üretilmiş türkiyeye servis edildi 50 gün siyasi saldırıda bulundular Türkiye’de de Allah bulsun.Ama mahkeme kararları çıkınca herkes görecek Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıklaması net, Hepsinin uydurma olduğu ortada.Bana ne yaşattılarsa yaşatsınlar. 50 gün, Allah onlara yaşatsın. Ülkemize hayırlı olsun. Allah devlete ve millete zarar vermesin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu