Haber

YSK Başkanı Ahmet Yener: Oy pusulasında aday çizilmesin

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, sosyal medyada oy pusulasında Muharrem İnce’nin olduğu bölümün kalemle karalanması gerektiği iddialarına ilişkin, “Oy pusulasında hiçbir adayın adı çizilmesin” dedi.

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için bugün sandık başına gidiyor. YSK Başkanı Ahmet Yener de oyunu Ankara Arjantin İlköğretim Okulu’nda oynadı. Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yener, 14 Mayıs Anneler Günü’nü kutlayarak, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı rahmet ve minnetle anıyoruz. Şehit ve gazilerimizin bugün 14 Mayıs Demokrasi Bayramı “Seçimlerin tüm cumhurbaşkanı ve milletvekili adaylarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Seçimlerimiz şu ana kadar sorunsuz geçti. İnşallah bundan sonraki süreçte de seçim süreci sorunsuz devam eder. Bu sürecin Türk milleti için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Sosyal medyada oy pusulasında Muharrem İnce’nin olduğu bölümün kalemle karalanması gerektiği yönündeki iddiaların sorulması üzerine Yener, “Bu tezin doğruluğunu biz de teyit edemedik. Ancak sandık kurulu başkanlarının tamamına gerekli yetki verildi. uyarılar ve uyarılar ne olur ne olmaz diye SMS ile.Dün meclisimiz duyurdu.Şu anda “Cumhurbaşkanı adayı sandıkta rastgele değişiklik yapılamaz. 4 aday var. Oy pusulasında rastgele bir adayın adı çizilmemelidir. Bu konuda sandık başkanlarımıza ve ilçe seçim kurullarımıza gerekli uyarılar yapılmıştır.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu