Haber

Samsun’da 5 yaşındaki bir erkek çocuğu da depremzedelere yardım için çalışan gönüllüler arasında yer aldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin deprem felaketi nedeniyle başlattığı yardım seferberliği devam ederken, Yardım Uyum Merkezi’ndeki çalışmalara vatandaşlar gönüllü olarak katılıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeye destekler devam ederken, depremzedeler için yardım çalışmaları sürüyor.

Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı’nda toplanan yardımlar, eski bir alışveriş merkezinde kurulan Yardım Uyum Merkezi’ne getirilerek görevliler ve gönüllüler tarafından ayıklanıyor.

Yardımlar, depremzedelere ulaştırılmak üzere giyim, ayakkabı, gıda, kozmetik, battaniye, yorgan ve ısıtıcı gibi kategorilere ayrıldı.

Yardım Koordinasyon Merkezi’ndeki çalışmalara katılan gönüllüler arasında öğrenciler, esnaf, ev hanımları ve çeşitli mesleklerden işçiler ile çocuklar da yer alıyor.

Atakum ilçesine bağlı Yeşildere Mahallesi’nde oturan 5 yaşındaki Mert Karaca da annesi Hande Karaca ile depremzedeler için çalıştı. Mert kıyafetleri annesiyle birlikte katlayıp kutulara yerleştirdi.

Lise son sınıf öğrencisi Beyza Öksüz de iki ablası ile birlikte çalışmalara isteyerek destek verdi.

Depremzedelere yardım etmek istediğini belirten Öksüz, “Biz burada depremzedelere yardım etmek için çalıştık. Yıkılan çocukları düşündüğümüzde yüreğimiz modül oluyor. Sıcakta durduğumuza, yorganın altına girdiğimize utanıyoruz. yiyelim psikolojimiz bozuldu insanlar ailelerini evlerini eşyalarını kaybettiler ve duygulandık tüm dünya insanlarımızı kurtarmak için seferber oldu evlerde boş boş oturamazdık yardımımızı istedik yiyebiliriz Oraya gidiyoruz ama yapabileceğimiz bir şey var düşüncesiyle belediye gruplarına yardım ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu